
Voor leidinggevenden die impact willen maken zónder te trekken of te duwen
Leidinggeven aan een team vraagt meer dan plannen, vergaderen en bijsturen op resultaat. Zeker in een tijd waarin organisaties continu veranderen, mensen meer zeggenschap vragen, en psychologische veiligheid steeds belangrijker wordt. Dan is het essentieel om te zien wat er écht gebeurt in de samenwerking, en daar op een coachende manier op in te spelen.
In deze training leer je als leidinggevende kijken én handelen op het niveau van de onderstroom in groepen. Je oefent met het begeleiden van groepsprocessen, interveniëren bij spanningen en het vergroten van eigenaarschap in het team. Het resultaat? Meer rust, meer resultaat en een stevigere rol als leider van ontwikkeling.
Voor wie is deze training?
Deze training is speciaal ontwikkeld voor leidinggevenden (teamleiders, afdelingshoofden, MT-leden) die effectiever willen omgaan met groepsdynamiek in hun team. Je werkt met mensen die soms (onbewust) gedrag laten zien dat de samenwerking onder druk zet. Of je wilt jouw team meer eigenaarschap laten nemen en zoekt naar manieren om dat in gang te zetten. Dan is dit jouw training.
Wat leer je?
In deze training ontwikkel je:
Onze aanpak: begrijpen vóór ingrijpen
Coachend leidinggeven leer je niet uit een boek. Onze benadering is ervaringsgericht:
Hoe werken we?
Onze werkwijze is ervaringsgericht. Dat betekent: leren door doen. Theorie en modellen krijg je alleen als het iets toevoegt. De echte leerslag maak je in het oefenen met eigen situaties, de feedback van trainers en het uitproberen van interventies. We bieden een stevig leerklimaat waarin je uitgedaagd wordt op gedrag én wordt gesteund in je persoonlijke leerproces als leider.
Praktische informatie
- Liever een langere opleiding teamcoaching? Of weet je nu al dat je gecertificeerd teamcoach wilt worden? Dan past onze leergang Teamcoaching waarschijnlijk beter bij je.
- Liever een langere opleiding coachend leidinggeven? En diepgaand leren interveniëren op team- en organisatieniveau? Bekijk dan de leergang Coachend Leiderschap.
Interesse in een incompany traject?
Deze training bieden we ook aan als maatwerkprogramma binnen jouw organisatie. Samen kijken we naar:
Zo zorgen we dat leren écht beklijft en leidinggevenden zich krachtiger, effectiever én menselijker voelen in hun rol.
Nieuwsgierig wat het jullie organisatie oplevert?
Neem vrijblijvend contact op voor een verkennend gesprek.
Programma
Deze intensieve training bestaat uit vier losse dagen, verspreid over een maand. De dagen vinden plaats van 09.30 tot 17.00 uur op onze locatie bij School voor Coaching (of incidenteel op een externe locatie).
De training is speciaal ontwikkeld voor leidinggevenden die hun teams niet willen aansturen, maar willen aanzetten middels coachend leiderschap. In een relatief korte tijd krijg je praktische handvatten aangereikt om jouw team op een coachende manier te begeleiden, te activeren én in beweging te krijgen.
We werken kort met theorie, maar de nadruk ligt op de praktijk: oefenen, reflecteren en opnieuw proberen. Je gaat aan de slag met je eigen leiderschaps- en teamsituaties en oefent zowel in de rol van leidinggevende als in de rol van teamlid. Zo ervaar je niet alleen wat er speelt in teams, maar voel je ook aan den lijve wat jouw leiderschap oproept en hoe je daar op een coachende manier invloed op kunt uitoefenen.
De groepsdynamiek van de trainingsgroep zelf wordt expliciet ingezet als oefenmateriaal. Je leert dus niet alleen over teamontwikkeling, maar maakt deze ook zelf door. Samen met je mededeelnemers doorloop je de verschillende fasen van teamvorming, waardoor je begrijpt hoe je als leider kunt aansluiten én interveniëren als het schuurt, stokt of vastloopt.
Gedurende de training ontvang en geef je regelmatig feedback, waardoor je steeds scherper zicht krijgt op jouw persoonlijke stijl, je effect als leider en je patronen in het contact met anderen.
Deze training biedt geen trucjes of modellen om effectiever te managen. Wat je wél leert, is hoe je als leider aanwezig kunt zijn met aandacht, met lef en met vertrouwen. Niet door in te grijpen, maar door te faciliteren. Niet door te sturen, maar door beweging mogelijk te maken.
De kosten voor deze training bedragen € 2095,- exclusief btw, inclusief studiemateriaal en lunch.
Liever een btw-vrije factuur?
Dat kan. Bij je aanmelding kun je aangeven of je een btw-vrije factuur wil ontvangen.
Teamcoachtechnieken voor Leidinggevenden
Hulp bij jouw keuze?
Persoonlijk advies of vragen over de opleiding? Neem dan contact met ons op. We denken graag met je mee!